|

Прорізування зубів у дітей

У малюків зуби починають з’являтися  приблизно у віці  6 місяців, а завершується процес прорізування молочних зубів до 3-річного віку.

Зазвичай першими з’являються нижні різці, проте важливо пам’ятати, що кожен малюк індивідуальний, тому терміни й порядок прорізування зубів можуть бути різними, і це не є проявом якої-небудь патології.

Чи існують ознаки, що вказують на початок прорізування зубів у малюка?

Слід пам’ятати, що не потрібно будь-які симптоми пов’язувати з процесом прорізування зубів, особливо високу лихоманку. Водночас Ви можете помітити у своєї дитини симптоми, що передують початку процесу прорізування зубів:

  • посилене слиновиділення або слинотеча;
  • бажання гризти предмети;
  • почервоніння та набряк ясен;
  • у деяких випадках у малюка можуть виникати помірні больові відчуття в яснах, але зазвичай вони незначні та не зумовлюють плачу чи порушення сну в дитини;
  • незначне підвищення температури тіла (до 38 °С).

Коли звернутися до педіатра або сімейного лікаря?

Негайно зателефонуйте своєму лікарю, якщо:

  • Ваша дитина виглядає дуже хворою.

Зателефонуйте своєму лікарю протягом тижня, якщо:

  • Ви думаєте, що Ваша дитина потребує огляду лікаря;
  • у Вас є певні питання або побоювання.

Як доглядати за дитиною з прорізуванням зубів?

Прорізування зубів — нормальний та абсолютно природний процес. Переважно діти не потребують Ваших втручань чи особливого догляду. Проте, якщо Ви все-таки хочете допомогти малюку, є кілька корисних порад.

Купіть дитині прорізувач

Купіть дитині прорізувач (силіконове кільце з гелем або водою всередині)

Малюк буде жувати прорізувач та одночасно масажувати ясна. Це допоможе зменшити болісні відчуття та зробити дитину менш капризною. Перед тим як дати прорізувач дитині, його можна охолодити.

Спеціальні знеболювальні гелі

Використовувати такі засоби сьогодні не рекомендовано, оскільки потенційна шкода від їх використання набагато більша за користь.

Жарознижувальні препарати

Усі жарознижувальні препарати мають знеболювальний ефект та не знижують нормальну температуру тіла. Тому краще дати дитині парацетамол або ібупрофен у віковій дозі для зменшення больового синдрому, пов’язаного з прорізуванням зубів. Звісно, необхідно звернутися до лікаря в разі потреби, коли Ви вимушені повторно давати дитині знеболювальні препарати.