|

Симптоми, що вимагають невідкладної допомоги та такі, що важливо не пропустити

Ми звикли до того, що дитина може мати ті чи інші симптоми як прояв різних захворювань. Але не слід недооцінювати серйозність таких симптомів, як ознаки кровотечі, відсутність дихання, наявність тяжкої задишки, судом або коми (дитина не може прокинутися). Саме ці стани несуть потенційну загрозу життю дитини, і Ви повинні негайно викликати швидку допомогу. Окрім того, деякі важливі симптоми нелегко розпізнати або не завжди вони сприймаються нами серйозно. Якщо Ваша дитина має будь-які з перелічених нижче симптомів, обов’язково негайно зателефонуйте своєму лікарю чи за номером 103.

Симптоми тривоги в новонародженої дитини

Якщо вік Вашої дитини до 1 місяця, вона виглядає хворою, у неї спостерігається блювання, кашель, блідість шкіри або дитина поводить себе ненормально (погано їсть чи надмірно сонлива), Ви повинні обов’язково звернутися до лікаря або зателефонувати за номером 103. У такому віці вищеперелічені симптоми є серйозними.

Летаргія або сопор

Необхідно обов’язково звернутися до лікаря, якщо Ваша дитина дивиться в одну точку, не посміхається, зовсім не хоче гратися чи майже не реагує на Вас. Також слід звернути увагу на те, коли дитина занадто слабка для того, щоб плакати, млява або Ви не можете її розбудити. Усі ці ознаки також є серйозними.

Важливо!

Коли Ваша дитина хворіє, то вона може спати довше ніж зазвичай, і це нормально. Після сну дитина повинна бути активною (гратися, рухатися тощо).

Марення

Якщо Ви помітили зміну поведінки Вашої дитини, а саме: дитина не спить, говорить дивні речі, бачить образи чи предмети, яких насправді немає, або ж не впізнає Вас, — це свідчить про марення.

Важливо!

Нетривале (тимчасове) марення (зазвичай до 5 хвилин) може спостерігатися при високій лихоманці. Однак якщо марення триває довше 5 хвилин або його причина для Вас не зрозуміла — обов’язково зателефонуйте своєму лікарю або за номером 103.

Сильний біль

Як визначити, що в дитини сильний біль? Насамперед значно змінюється її поведінка: біль заважає нормальній життєдіяльності малечі. Дитина просто хоче, щоб їй дали спокій. Якщо дитина плаче, коли Ви намагаєтеся доторкнутися до неї або взяти на руки, це можуть бути симптомом таких серйозних хвороб, як менінгіт (запалення мозкових оболонок) чи апендицит. Крім цього, діти не в змозі заснути або сплять протягом нетривалого часу.

Дивиться також

Постійний плач

Постійний плач зазвичай свідчить про наявність у дитини сильного болю. Також при сильному болю дитина не може заснути або може заснути лише протягом нетривалого часу. Після сну може поводити себе не як зазвичай.

Увага!

З кашлем та чиханням поширюється інфекція, то ж слідкуйте, щоб Ваша дитина не інфікувала оточуючих! Навчить дитину правилам респіраторного етикету.

Дивиться також

Не в змозі ходити

Якщо дитина навчилася ходити і згодом втрачає здатність стояти чи ходити, це може свідчити про серйозні травми ніг або проблеми з вестибулярним апаратом (органом рівноваги). Якщо Ваша дитина ходить зігнувшись, тримаючись за живіт, у неї може бути апендицит.

Біль у животі

Для того щоб визначити, чи болить живіт у Вашої дитини, необхідно непомітно натиснути їй на живіт, наприклад, поки вона сидить на колінах, читає книгу або дивиться телевізор. Ви повинні повільно натиснути пальцем на живіт дитини ненапруженою рукою на глибину фаланги пальця або ж близько того у всіх частинах живота. Якщо Ваша дитина при натисканні здригається або кричить, це може свідчити про біль у животі. Якщо під час болю живіт здутий і твердий, проблема може бути більш тривожною.

Примітка: якщо дитина просто відштовхує Вашу руку, можливо, що Ви недостатньо її відволікли, спробуйте натиснути на живіт ще раз.