Як прикласти дитину до грудей
Для кого актуальне питання прикладання?
Ті мами, яким вдається годувати своїх немовлят безболісно і зручно для себе , при цьому дитина набирає достатньо ваги (більш ніж 500 г на місяць), не потребують оцінки прикладання до грудей.
Корекція прикладання потрібна тим мамам, які відчувають складнощі з годуванням, тим, кому боляче годувати і тим, чиї малюки набирають вагу менше за норму. Безперечно, якщо Ви — майбутня мама, краще одразу навчитися прикладати дитину до грудей правильно і робити це досить добре.
Ознаки правильного прикладання:
- у малюка широко відкритий рот (дуже широко), більшої частини ареоли Вам не видно;
- підборіддя дитини міцно притиснуте до грудей;
- Ви чуєте періодичні ковтки;
- нижня губа дитини вивернута, але це не обов’язково.
Як краще тримати дитину під час прикладання до грудей?
Якщо Ви все-таки хочете покращити механіку годування або очікуєте малюка, зверніть увагу на такі моменти:
- малюк щільно притиснутий до Вас передньою поверхнею тіла: грудьми, животом, колінами — тіло до тіла, шкіра до шкіри;
- обличчя та тулуб малюка знаходяться в одній площині, голова та шия не повернуті (це можна порівняти з телефонною слухавкою, що лежить на корпусі апарата);
- Ваші руки розташовані так, щоб голову немовляти можна було спокійно закинути назад;
- щоб не стримувати можливості малюка закинути голову назад, не можна брати його за потилицю. Якщо Ви тримаєте дитину на руці, не потрібно класти її голову у свій лікоть;
- вільною рукою Ви охоплюєте свої груди далі від ареоли, щоб вийшла складочка.
Як приклад наведемо дві ілюстрації. На позах при годуванні ми зупинимося окремо.
Як прикласти малюка до грудей?
Уявіть, що Ви хочете відкусити шматочок великого бургера. Тут мова саме про те, як у маленький ротик малюка «закотити» великий «бутерброд», якщо алегорично уявити цей процес.
Пригадайте, що б Ви зробили, якби хотіли відкусити шматочок величезного бургера. Ви б стиснули його обома руками і поклали б на нижню щелепу, максимально, наскільки можливо, відкривши рот. Потім Ви не клали б його до рота, а «закотили» б. І тільки тоді вдалося би відкусити дуже великий шматок бургера.
Спробуйте так зробити, особливо в тому випадку, коли є складнощі з грудним вигодовуванням: біль, мало молока, хочете уникнути докорму тощо.
Однією рукою Ви тримаєте малюка як зазначено вище, іншою — стискаєте молочну залозу так, ніби тримаєте сендвіч, і сосок направляєте на ніс малюку. Саме тоді, коли дитина відкриє рот, закинувши голову назад, «закотіть» груди, починаючи з ареоли. Останнім до рота потрапляє сосок.
Чуєте ковтки, не боляче? Ви все зробили правильно!
Якщо Вам некомфортно, відірвіть немовля від грудей. Для цього дуже ніжно вкладіть свій чистий палець у ротик дитини між її щелепами — вона віддасть груди, і тоді можна спробувати все зробити знову, доки не вдасться досягти бажаного результату.