|

Симптоми, що вимагають невідкладної допомоги та такі, що важливо не пропустити

Ми звикли до того, що дитина може мати ті чи інші симптоми як прояв різних захворювань. Але Ви не повинні недооцінювати серйозність таких симптомів, як ознаки кровотечі, відсутності дихання, наявність тяжкої задишки, судом або коми (дитина не може прокинутися). Саме ці стани несуть потенційну загрозу для життя дитини, і Ви повинні негайно викликати швидку допомогу. Окрім того, деякі важливі симптоми нелегко розпізнати або не завжди вони сприймаються нами серйозно. Якщо Ваша дитина має будь-які з нижче перелічених симптомів, обов’язково зателефонуйте негайно лікарю Вашої дитини чи 103.

Симптоми тривоги у новонародженої дитини

Якщо вік Вашої дитини до 1 місяця та вона виглядає хворою, у неї спостерігається блювання, кашель, блідість шкіри або Ваша дитина поводить себе ненормально (погано їсть чи надмірно сонлива) – Ви маєте обов’язково звернутись до лікаря чи зателефонувати 103. В такому віці вищеперелічені симптоми є серйозними.

Летаргія або сопор

Необхідно обов’язково звернутись до лікаря, якщо Ваша дитина дивиться в одну точку, не посміхається, зовсім не хоче гратись чи майже не реагує на Вас. Також необхідно звернути увагу на те, коли Ваша дитина занадто слабка для того, щоб плакати, млява або Ви не можете її розбудити. Всі ці ознаки також є серйозними.

Марення

Якщо Ви помітили, що поведінка Вашої дитина раптово змінилась, а саме: вона не спить, говорить дивні речі, бачить образи чи предмети, яких насправді немає або ж не впізнає Вас.

Читайте також Лихоманка у дітей та Фебрильні судоми

Сильний біль

Як визначити, що у дитини сильний біль? В першу чергу, значно змінюється її поведінка, біль заважає її нормальній життєдіяльності. Дитина просто хоче, щоб їй дали спокій. Якщо Ваша дитина плаче, коли Ви намагаєтеся доторкнутися до неї або взяти її на руки, це може бути симптомом таких серйозних хвороб як менінгіт (запалення мозкових оболонок) чи апендицит. Крім цього, діти не в змозі заснути або сплять протягом нетривалого часу.

Читайте Головний біль у дітей, Біль в ногах, Біль в грудях, Біль при сечовипусканні, Біль у животі

Постійний плач

Постійний плач зазвичай свідчить на користь наявності у дитини сильного болю. Також при наявному сильному болю дитина не в змозі заснути або може заснути лише протягом нетривалого часу, а після прокидання не поводить себе як зазвичай.

Не в змозі ходити

Якщо дитина навчилася ходити, а потім втрачає здатність стояти або ходити, це може свідчити про серйозні травми ніг або проблеми з вестибулярним апаратом (органом рівноваги). Якщо Ваша дитина ходить зігнувшись, тримаючись за живіт, вона може мати аппендицит.

Болючий живіт

Для того, щоб визначити, чи болить живіт у Вашої дитини, необхідно непомітно натиснути на живіт, наприклад поки вона сидить на колінах або дивиться книгу чи телевізор. Ви повинні мати змогу повільно натиснути пальцем живіт дитини за допомогою ненапруженої руки на глибину фаланги пальця або ж близько того у всіх частинах живота. Якщо Ваша дитина здригається або кричить – подумайте про біль у животі. Якщо живіт здутий і твердий за наявності болю, проблема може бути ще більш тривожною.

Якщо Ваша дитина просто відштовхує Вашу руку, можливо, що Ви недостатньо її відволікли, спробуйте зробити ще раз.